Ułatwienia dostępu

Slide


Szkoła Leśna - to terenowy ośrodek edukacyjny, położony w bezpośrednim sąsiedztwie parku krajobrazowego najstarszych gór Europy – Gór Sowich.


Placówka dostępna jest od pon. do pt. w godz. od 7:30 do 15:30.
Zajęcia edukacyjne wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Placówka ma na celu promowanie wśród młodych ludzi postaw proekologicznych i stanowi element opracowanej przez miasto strategii edukacji ekologicznej.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach dzieci mogą zobaczyć w rzeczywistości to czego wcześniej uczyły się na lekcjach, wykonać ciekawe doświadczenia, zaobserwować wiele zjawisk przyrodniczych. Wszystko to buduje poczucie więzi z naturalnym otoczeniem oraz kształtuje świadomość dzieci w zakresie poszanowania środowiska naturalnego.

Funkcjonująca od 2010 roku szkoła jest już piątym projektem dofinansowanym przez fundację DBU w Bielawie. Uroczystość otwarcia objęła swym patronatem Komisja Europejska.
 

W skład ośrodka wchodzą:
  • budynek o powierzchni 100 m2, a w nim: sala dydaktyczno – konferencyjna,
    zaplecze kuchenne, szatnia oraz toalety,
  • zadaszony taras o powierzchni 40 m2, przystosowany do prowadzenia zajęć w okresie wiosenno - letnim oraz organizowania wystaw plenerowych,
  • zielona klasa, w postaci amfiteatru, do przeprowadzania zajęć edukacyjnych, konferencji, pokazów, występów w plenerze,
  • ogród dydaktyczny,
  • ścieżki dydaktyczne.

UWAGA: Obiekt jest w pełni przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych.